بلاگ

12 نکته برای چاپ بارکد

نکته اول:

اسکنرها با تجزیه و تحلیل الگوهای متناوب سیاه و سفید کار می کنند. به طور کلی ، هرچه هدف بزرگتر باشد ، اسکن آن آسان تر است. بارکد خود را شلوغ نکنید. در هر دو طرف چپ و راست یک منطقه کاملاً واضح از فضای سفید را ترک کنید. هرچه میله ها تیره تر و زمینه آن سفیدتر باشد ، کنتراست بیشتری دارد.

 

نکته دوم:

لبه های تیز و واضح کار اسکنر را آسان می کند و به شما امکان می دهد نمادهای کوچکتر تولید کنید. هرچه وضوح چاپگر شما بالاتر باشد ، نقاط کوچکتر و لبه های شما نیز واضح تر می شوند. به همین دلیل است که می توانید بارکد کوچکتر از چاپگر جوهر افشان را چاپ کنید. یک چاپگر لیزری نقاط تمیزتری تولید می کند و از این رو بارکد های واضح تری ایجاد می کند. چاپگر خود را با دقت انتخاب کنید.

 

نکته سوم:

برچسب های بارکد – از چه برچسب هایی برای چاپ برچسب بارکد استفاده کنیم؟

در حالی که می توانید از طیف گسترده ای از برچسب های چسبناک به عنوان برچسب بارکد استفاده کنید ، برخی از آنها بهتر از دیگری کار می کنند. ما برچسب های سفید مات را توصیه می کنیم – رنگ سفید کاملاً یکدست و دارای سطح غیر براق.

 

نکته چهارم:

بارکد خوانها و اسکنرها به توانایی خود در تشخیص تفاوت بین مناطق سفید و سیاه اعتماد می کنند. بسیار مهم است که خواننده یا اسکنر علاوه بر تشخیص شروع و پایان خود بارکد (از طریق منطقه آرام) ، بتواند دقیقاً محل شروع و پایان هر منطقه را تشخیص دهد.

 

نکته پنجم:

اگر از برچسب های چسبناک با زمینه رنگی یا طرح دار استفاده می کنید (یا برچسب های شفافی که روی سطح رنگی می چسبانید) ، ممکن است از کنتراست بین عناصر موجود در بارکد خود بکاهید و از خواننده ها / اسکنرها نتوانید بارکدهای شما را به طور دقیق بخوانند. به همین ترتیب ، یک براقیت براق (به عنوان مثال یک سطح براق) ممکن است نور منعکس شده به خواننده / اسکنر را تحت تأثیر قرار دهد ، و از نتیجه دقیق جلوگیری کند.

 

نکته ششم:

وقتی نوبت به انتخاب اندازه مناسب برچسب می رسد ، باید مطمئن شوید که برچسب های بارکد شما کمی بزرگتر از بارکد شما هستند تا یک منطقه کاملاً سفید را حفظ کنید. همچنین باید به یاد داشته باشید که بارکد های کوچکتر به سختی خوانده می شوند. کیفیت تصویر بارکد شما نیز بر عملکرد برچسب بارکد شما تأثیر می گذارد.

 

نکته هفتم:

 از چه تنظیمات چاپی برای چاپ برچسب بارکد استفاده کنم؟

شما باید تنظیمات چاپ چاپگر خود را تنظیم کنید زیرا این امر منجر به چاپ واضح و واضحی می شود که اطمینان حاصل می کند بارکد شما به درستی اسکن می شود.

 

نکته هشتم:

پیشگیری ، شناسایی و اصلاح مشکلات

نظارت و نگهداری از چاپگر : قسمت هد پرینتر (print head) نه تنها مهمترین قسمت لیبل پرینتر، بلکه ظریف ترین قسمت آن نیز می باشد.تمیز کردن منظم آن و تعویض آن در صورت لزوم ، بهترین روش برای اطمینان از کیفیت چاپ و عملکرد ثابت است. بیشتر مشکلات کیفیت چاپ مستقیماً ناشی از استفاده نامناسب یا مراقبت بد از هد پرینتر است. بنابراین ، با دانستن علائم اولیه مشکل عملکرد چاپ ، می توان از بسیاری از مشکلات جلوگیری و یا به راحتی اصلاح کرد.

 

نکته نهم:

پیشگیری ، شناسایی و اصلاح مشکلات

نظارت و نگهداری از چاپگر : قسمت هد پرینتر (print head) نه تنها مهمترین قسمت لیبل پرینتر، بلکه ظریف ترین قسمت آن نیز می باشد.تمیز کردن منظم آن و تعویض آن در صورت لزوم ، بهترین روش برای اطمینان از کیفیت چاپ و عملکرد ثابت است. بیشتر مشکلات کیفیت چاپ مستقیماً ناشی از استفاده نامناسب یا مراقبت بد از هد پرینتر است. بنابراین ، با دانستن علائم اولیه مشکل عملکرد چاپ ، می توان از بسیاری از مشکلات جلوگیری و یا به راحتی اصلاح کرد.

 

نکته دهم:

بیش از حد سوختن

وقتی تنظیمات گرما خیلی زیاد است میله ها خیلی ضخیم می شوند ، که به آن رشد میله نیز می گویند.

این باعث می شود که بارکد از مشخصات خارج شود و احتمالاً غیرقابل خواندن شود ،سوختگی بیش از حد معمول با کاهش تنظیم گرما اصلاح می شود.

 

نکته یازدهم:

خطوط مورب ناخواسته ظاهر می شود

 خط چاپ مورب ناخواسته یا رگه سفید نشانه این است که ریبون به درستی در دستگاه قرار نگرفته است ریبون را  بررسی کنید تا درست در دستگاه قرار گرفته باشد.

لکه ها یا جای خالی موجود در تصویر

لکه ها یا حفره های موجود در تصویر مربوط به آلودگی ، سایش یا سوختگی عناصر موجود در هد پرینتر است. عناصر سوخته مانع از انتقال گرما و در نتیجه ایجاد لکه های مرده روی برچسب می شوند. آلودگی همچنین می توانند انتقال گرما یا ریبون را مسدود کنند ، در نتیجه حفره یا لکه هایی ایجاد می شود که می تواند بارکد را غیرقابل خواندن کند. تمیز کردن منظم از مشکلات کثیفی و سایش جلوگیری می کند ، اما عناصر سوخته نیاز به جایگزینی هد پرینتر دارند. یک ریبون چروکیده ممکن است باعث ایجاد رگه ها یا نقاط مرده ای شود که قرار است چاپ روی آن ظاهر شود. • اگر ریبون ها به طور مداوم چروکیده شوند ، ممکن است سرعت چاپ کاهش یابد.

 

نکته دوازدهم:

بارکد خوان ها برای ایجاد تمایز بین میله ها و فاصله ها و رمزگشایی مناسب نمادها ، به لبه های تیز و کاملاً مشخصی نیاز دارند. یکی از دلایل حرارتی بودن بهترین فناوری برای چاپ بارکد ، لبه های مستقیم و تیز است که تولید می کند. لبه های گرد یا فازی را اغلب می توان با کاهش سرعت چاپ اصلاح کرد. تعریف ضعیف لبه همچنین ممکن است نشانگر برچسب یا ریبون با کیفیت پایین باشد. چاپ بارکد در جهت عمودی نیز می تواند باعث ایجاد مشکلات در تعریف لبه شود ، بنابراین باید در صورت امکان از جهت افقی استفاده شود. با بازرسی منظم برچسب ها یا چاپ برچسب های آزمایشی هر بار که چاپگر شروع به کار می کند ، می توان بسیاری از این شرایط کیفیت را کنترل کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *