راهکارها

استفاده از امکانات RFID در بهداشت و درمان

ردیابی بیمار

RFID برای ردیابی و احراز هویت بیماران، از نوزادان تازه متولد شده گرفته تا سالمندانی که از زوال عقل رنج می‌برند و هر چیز دیگری در این بین استفاده می‌شود. فناوری‌هایی که برای ردیابی بیمار استفاده می‌شوند، تقریباً تمام فناوری‌های RFID را شامل می‌شوندLF و HF برای کاربردهایی مانند مراقبت در کنار تخت و تطبیق مادر و نوزاد استفاده می شود. UHF برای نظارت بر حرکت بیمار و ایجاد حصار جغرافیایی در صورت لزوم استفاده می شود. فناوری فعال شکل قوی تری از ردیابی حرکت و حرکت است.

شستن دست

نظارت بر ایستگاه‌های تمیز کردن دست در نقاط تماس راهی برای بهبود انطباق با پروتکل‌های شستشوی دست بوده است. کارکنان بخش بهداشت و درمان به سادگی یک نشان RFID می‌بندند. ایستگاه‌های شستشوی دست در هر نقطه تماسی مجهز به خواننده RFID هستند. هر بار که از ایستگاه شستشوی دست استفاده می شود، خواننده هویت و مدت زمان اقامت کاربر را در مقابل خواننده ثبت می کند. داده های انباشته شده به یک سازمان اجازه می دهد تا ببیند که پروتکل شستشوی دست چقدر به خوبی رعایت می شود.

احراز هویت و کنترل دارو

مراقبت های کنار تخت استفاده از بارکدها را کاهش داده و RFID را در آغوش گرفته است تا مطمئن شود که داروی مناسب به بیمار مناسب داده می شود. کارکنان پرستاری کار با RFID را آسان تر از بارکد می دانند و متوجه حریم خصوصی اضافی می شوند که RFID برای این فرآیند به ارمغان می آورد. برای مثال، زمانی که پرستار دور از رایانه روی چرخ ها (COW) است و دارو را به بیمار تجویز می کند. رایانه می تواند برنامه ریزی شود تا به حالت ذخیره صفحه نمایش داده شود و بنابراین محرمانه بودن اطلاعات بیمار حفظ شود. مراقبت کنار تخت RFID معمولاً از تماس هایی مانند فناوری HF استفاده می کند . پرستاران یا مدیران داروها را می توان با استفاده از فناوری UHF به طور مجازی به گاو متصل کرد.

مدیریت دارایی های جراحی

استفاده از RFID احتمال نادیده گرفتن مواردی مانند اسفنج یا سایر اجزای کیت جراحی را پس از یک عمل OR کاهش می دهد. بسیاری از ORها از فناوری LF برای برچسب زدن هر چیزی که در یک جراحی استفاده می شود استفاده می کنند. پس از تکمیل این روش، بیمار اسکن می شود تا چیزی ایجاد نشود. عقب مانده است.

نظارت بر زمان انتظار

فناوری RFID برای نظارت بر زمان انتظار بیمار در زمان واقعی به کار گرفته شده است. فناوری فعال قابل استفاده مجدد، به یک اورژانس اجازه می‌دهیم دقیقاً تعداد بیماران در صف و مدت زمان انتظار را توسط بیمار ببیند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *